Veri Şamandırası

Veri Şamandırası Nedir?

Veri  şamandıraları, genel olarak denizden düzenli olarak oşinografik, meteorolojik veya jeolojik bilgi toplamaya yarayan gezici yada deniz tabanına sabitlenmiş birimlerdir. Veri şamandıraları, askeri savunma, bilimsel araştırma ve ticari amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Desistek özel tasarım ve üretim veri şamandırası çözümleri ile istenilen mekanik ve elektronik özelliklerde veri şamandırası üretimi yapmaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Tüm parametreler için SMS alarm fonksiyonu

Veri şamandırası, topladığı verilerin tamamını yada sadece seçtiğiniz verileri cep telefonunuza mesaj olarak gönderebilir. Toplanılan verilerde her hangi bir  olağan dışı durum olduğunda (sudaki ani ısı değişimi gibi) yada saatlik günlük haftalık gibi düzenli aralıklarla cep telefonunuza kısa mesaj ile bilgilendirme alabilirsiniz.

GPRS üzerinden FTP aracılığıyla data aktarımı

Veri şamandırasının, topladığı verileri almak için denize açılmaya gerek kalmadan, FTP yoluyla veriler bilgisayarınıza veya sunucunuza aktarılabilir. Bu sayede toplanılan verilerin sizin tarafınızdan analiz etme süreniz kısalır ve deniz üstü operasyon maliyetleriniz düşer.

Durum kontrollü aralıklı kaydetme

Veri şamandırasının üzerinde bulunan durum tespit cihazları ve sensörlerinin (ısı, sıcaklık, rüzgar, akıntı gibi) topladığı veriler hard-disk üzerine durum tespiti (belirlenen kriterlere uygun olarak verilerde gerçekleşen değişim ) yapılarak kayıt edilebilinir. Bu sayede hard diskin gereksiz veriler ile dolması önlenir.

Geniş batarya ve elektronik ekipman haznesi

Veri şamandırasının, elektronik ekipmanın rahatça yerleştirilebileceği raf sistemi, büyük batarya tiplerine uygun ve kaliteli kilit sistemiyle korunan geniş iç haznesi ile yer sıkıntısı yaşamadan ekipmanlarınızı rahatça yerleştirebilirsiniz.

GPS ve GPRS Anteni

Veri şamandırasına istenilen tip ve boyda GPS ve GPRS anteni entegrasyonu mümkündür. Şamandıra üzerinde hazır halde bulunan yuvalara yerleştirilerek farklı sistemlerin antenleri yerleştirilebilir.